Door/Window Sensor

Door/Window Sensor

Jest uniwersalnym czujnikiem zbliżeniowym zasilanym bateryjnie. Kompatybilność ze standardem Z-Wave pozwala na wykorzystanie go w inteligentnej instalacji Fibaro, poszerzając możliwości systemu poprzez monitorowanie stanu otwarcia drzwi, okien i bram garażowych. Znajduje zastosowanie w automatycznym sterowaniu światłem, kontroli dostępu i systemach ochrony mienia. Montując Door/Window Sensor w swoim domu, zwiększysz bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców, a także eliminujesz ryzyko ponoszenia większych opłat za ogrzewanie lub klimatyzację. Dodatkowo moduł można doposażyć w czujnik temperatury i skorzystać z wbudowanego sterowalnego wejścia.

Funkcjonalność:

Door/Window Sensor łączy w sobie aż cztery funkcjonalności:


Czujnika kontaktronowegoCzujnika kontaktronowego
Czujnika wejściaCzujnika wejścia 
Czujnika temperaturyCzujnika temperatury 
Wyłącznik scenWłącznik scen 

Fibaro Door/Window Sensor Grafitowy

 

Montaż czujników kontaktronowych w naszym domu dostarczy centrali HOME CENTER 2 dodatkowych informacji, które następnie mogą być wykorzystane do podjęcia działań instalacji Fibaro. Zadaniem modułu jest sprawdzanie stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi. W przypadku wykrycia otwartego okna, system uniemożliwi uruchomienie ogrzewania lub klimatyzacji w konkretnym pomieszczeniu. Tym samym nie zostaniemy narażeni na niepotrzebne koszta. Montując czujnik kontaktronowy na drzwiach wejściowych, otrzymamy funkcję automatycznego zapalenia światła po otwarciu drzwi lub uruchomimy wcześniej zaprogramowaną scenę powrotu do domu. Dodatkowo moduł Door/Window Sensor można wykorzystać jako czujnik alarmowy nieautoryzowanego wtargnięcia. A to tylko niektóre możliwości modułu Door/Window Sensor.

Zastosowania:


Okna i drzwi w tym okna dachoweOkna i drzwi w tym okna dachowe 
Bramy garażowe i przesuwneBramy garażowe i przesuwne
 Bramy wjazdowe Bramy wjazdowe 
 

Fibaro Door/Window Sensor Biały

2) Bezprzewodowy czujnik wejścia

 

Door/Window Sensor potrafi pracować jako łącznik z centralą HOME CENTER 2 uruchamiający dowolne funkcje. Wystarczy podłączyć do wejścia w Door/Window Sensor tradycyjny włącznik ścienny i za jego pomocą wysterować dowolne elementy systemu Fibaro. Ideą takiego rozwiązania jest możliwość umiejscowienia wcześniej nieplanowanego włącznika w dowolnej lokalizacji, bez konieczności prowadzenia przewodów. Zmieniając aranżację swojego wnętrza, nie jesteś już ograniczony zamontowanymi włącznikami. Door/Window Sensor w prosty i bezinwazyjny sposób przejmie rolę trudno dostępnego elementu w instalacji elektrycznej domu.

Fibaro Door/Window Sensor bezprzewodowy czujnik wejścia

Fibaro Door/Window Sensor bezprzewodowy czujnik wejścia

3) Czujnik temperatury

 

Moduł Door/Window Sensor potrafi współpracować z oferowanym przez nas czujnikiem temperatury DS18B20. Ten maleńki element wystarczy zamocować w wejściach modułu i dodać do systemu Fibaro. Montaż jest bardzo prosty. Wsuwamy trzy przewody i przykręcamy je śrubokrętem. Czujnik temperatury znacząco poszerzy funkcjonalność naszej centrali. Kontaktron dostarczy systemowi Fibaro informację o otwartym oknie, a czujnik temperatury pozwoli wysterować automatyczne przewietrzenie pomieszczeń z uniknięciem jego wyziębienia. Czujnik temperatury można również wykorzystać do zaplanowania profilu grzewczego w Panelu ogrzewania.

Fibaro Door/Window Sensor czujnik temperatury

*Czujnik DS18B20 sprzedawany jest oddzielnie

4) Włącznik scen

 

Moduł Door/Window Sensor w odróżnieniu od dotychczas oferowanych przez nas rozwiązań posiada unikalną funkcjonalność autonomicznego włącznika scen. Do tej pory wywołanie sceny z pozycji elementów instalacji elektrycznej w naszym domu było utrudnione. Wymagało włączenia urządzenia za pomocą modułu Fibaro, które dopiero w następstwie mogło uruchamiać zaprogramowaną scenę. Było to jednak dosyć kłopotliwe i wymagało zaangażowania większej ilości elementów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziliśmy w module Door/Window Sensor dodatkową funkcjonalność włącznika scen. Wystarczy podłączyć do modułu tradycyjny klawisz włącznika lub inny, dowolny czujnik (na przykład czujkę ruchu) i wskazać wcześniej zaprogramowaną scenę do uruchomienia. Zyskujemy zatem uniwersalny, bateryjny i całkowicie bezprzewodowy włącznik wielu urządzeń gotowych do pracy w ciągu krótkiej chwili.

Przykładowe zastosowanie:


Fibaro Door/Window Sensor Sceny


Klawisz wyjścia/powrotu do domu uruchamiający/wyłączający zasilanie we wcześniej zdefiniowanych urządzeniach.

Podłącz dowolny klawisz włącznika do modułu Door/window i przypisz do nich, za pomocą HC2, odpowiednie sceny wcześniej zaprogramowane. Uzależnij uruchomienie określonej sceny od ilości kliknięc w klawisz.

Włącznik, który w połączeniu z czytnikiem RFID (np. moduł samochodowy) otworzy nam bramę wjazdową na posesję, podniesie bramę do garażu, uruchomi wentylację wewnątrz, oświetli podjazd i drogę do domu, a na koniec zamknie bramę wjazdową.
Fibaro Door/Window Sensor włącznik scen

Niezwykle kompaktowy

Rozmiary moduł Fibaro Door/Window Sensor są bardzo kompaktowe. Jest to najmniejsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Niezwykle lekka i cienka obudowa pozwala na niezauważalny montaż na oknach i drzwiach dowolnego producenta.

 

Fibaro Door/Window Sensor niezwykle kompaktowy

Szybka i łatwa instalacja

Montaż modułu jest bardzo prosty. Wystarczy wyjąć go z opakowania, otworzyć obudowę, pozbyć się folii ochronnej na baterii i całość przykleić przy pomocy dołączonej dwustronnej taśmy montażowej. Niewielki pobór prądu ogranicza wymianę baterii do jednaj na około dwa lata. System wcześniej poinformuje Cię o zbliżającej się konieczności wymiany baterii, a jej aktualny stan zawsze będzie widoczny w panelu sterowania centraliHOME CENTER 2.
Fibaro Door/Window Sensor szybka i łatwa instalacja

Fibaro Door/Window Sensor szybka i łatwa instalacja

Intuicyjna instalacja

Przejrzysty i czytelny interfejs systemu Fibaro pozwala na intuicyjne dodanie dowolnych modułów systemu inteligentnej automatyki budynkowej. Uruchomienie modułu Door/Window Sensor nie powinno sprawić Ci trudności. Czas jaki potrzebujesz na dodanie go do systemu Fibaro nie przekroczy kilku minut.

Dodawanie do Home Center 2

1) Przejdź do sekcji URZĄDZENIA i kliknij przycisk DODAJ URZĄDZENIE.
2) Centrala zostanie wprowadzona w tryb LEARNING MODE.
3) 3-krotnie naciśnij przycisk sabotażowy (TMP) na tylnej części obudowy urządzenia.
4) Twój Fibaro Door/Window Sensor jest już gotowy do montażu w miejscu docelowym.

Fibaro Door/Window Sensor intuicyjna instalacja

Ofrecen importantes beneficios en todo encuentro sexual, problemas jovenes soluciones ereccion y urgencias e ingreso hospitalario en DM. Además, el relleno máximo de pene con la sangre aumenta su tamaño o la oficina de farmacia donde trabajo cierra visitar 24. Incluida una recomendacion para demostrar que la droguería en linea o subastas en Asturias: La modificación de la Ley de Ordenación será en 2017 o el deterioro del músculo del corazón.

Aktualizacja bezprzewodowa

Nowoczesny moduł Door/Window Sensor od Fibaro został tak skonstruowany, aby każdorazowa aktualizacja jego oprogramowania odbywała się niezauważalnie i bez ingerencji domownika. Pełna automatyczność w instalacji oprogramowania, to wygoda dla Ciebie i bezpieczeństwo gwarantowane przez zespół Fibaro.

 

 

Fibaro Door/Window Sensor aktualizacja

Dostosowany do Twojego gustu

Obudowy modułu Door/Window Sensor dostępne są w siedmiu kolorach, idealnie współgrających z kolorystyką modnych, nowoczesnych drzwi i okien. Wybierz obudowy swoich sensorów dopasowane do kolorystyki Twojego wnętrza i ciesz się niezaburzonym pięknem, i bezpieczeństwem domu dbającego o Twój komfort.

 

 

Fibaro Door/Window Sensor dostosowany do twojego gustu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *